رشد ۳۳ درصدی صادرات پتروشیمی
نویسنده : ، موضوعات : انرژی ، 1 هفته پیش ارسال شده

بررسی آمارهای تجارت خارجی کشور نشان میدهد در ۷ ماهه نخست سال جاری صادرات محصولات پتروشیمی نسبت به مدت مشابه سال قبل با رشد ۳۴ درصدی رو به رو بوده است. این در حالی است که در این مدت صادرات میعانات گازی با افت ۳۱ درصدی مواجه شده است.


به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی ” انرژی های تجدید پذیر ” ،در۷ ماهه نخست سال جاری در حالی صادرات محصولات پتروشیمی با رشد ۳۳ درصدی مواجه شده که صادرات میعانات گازی با افت قابل توجه همراه شده است.


 بررسی آمارهای تجارت خارجی کشور نشان میدهد در ۷ ماهه نخست سال جاری صادرات محصولات پتروشیمی نسبت به مدت مشابه سال قبل با رشد ۳۴ درصدی رو به رو بوده است. این در حالی است که در این مدت صادرات میعانات گازی با افت ۳۱ درصدی مواجه شده است.همچنین در این مدت کشور عراق با رشد  صادرات  ۵۴ درصدی در صدر کشورهای وارد کننده از ایران قرار گرفته است. در این مدت ۵٫۷ میلیارد دلار صادرات به کشور عراق انجام شده که حدود ۳۵۰ میلیون دلار بیشتر از صادرات به کشور چین بوده است. گفتنی است در این مدت  صادرات به افغانستان حدود ۱٫۸ میلیارد دلار بوده که رشد ۲۳ درصدی را تجربه کرده است. 


 


منبع:تسنیم 


 

تمامی حقوق مطالب برای وبسایت انرژی های تجدید پذیر محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع و شرعا حرام می باشد.
تمامی حقوق مطالب برای وبسایت قدرت گرفته از : بک لینکس