استمرار سیاست تک نرخی کردن ارز
نویسنده : ، موضوعات : انرژی ، 6 ماه پیش ارسال شده

 

استمرار سیاست تک نرخی کردن ارز

 

رئیس اتاق تعاون ایران با بیان اینکه نوسانات ارزی بر فعالیت های اقتصادی لطمه می زند، گفت: تک نرخی شدن ارز اقدام مناسبی است و باید اجرای آن استمرار یابد.

تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۱۴

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، «بهمن عبدالهی» روز دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود: نوسانات ارزی به هیچ عنوان برای کشور مفید نیست و صدمات جبران ناپذیری را برای فعالان اقتصادی می زند.
عضو شورای پول و اعتبار با بیان اینکه این نوسانات بر صادرات تعاونی ها نیز تاثیرگذار است، اظهار داشت: قولی که رئیس بانک مرکزی در راستای تک نرخی شدن ارز داده بود، باید زودتر از اینها اجرا می شد تا شاهد بروز برخی مشکلات ناشی از آن نباشیم.
رئیس اتاق تعاون افزود: اگرچه نرخ ۴۲۰۰ تومانی اعلام شده نسبت به نرخ ارز مبادله ای سابق افزایش دارد اما این امکان را برای فعالان اقتصادی فراهم می کند که برای آینده فعالیت خود برنامه ریزی لازم را داشته باشند.
وی اظهار داشت: آن چیزی که باعث اختلال فعالیت اقتصادی می شد و نگران کننده بود، نامشخص بودن نرخ ارز بود و امیدواریم این روند ادامه یابد و ثبات به بازار کشور بازگردد و فعالان بتوانند با آرامش خاطر کارهای خود را انجام دهند.
به گزارش ایرنا، دولت از ۲۱ فروردین ماه یکسان سازی نرخ ارز را با اعلام قیمت هر دلار ۴۲۰۰ تومان کلید زد و در روزهای گذشته ضمن تهیه و تصویب دستورالعمل های تامین ارز مورد نیاز هموطنان در دولت، شیوه های تخصیص ارز نیز از سوی بانک مرکزی اعلام شده است.
به گفته ولی الله سیف رئیس کل بانک مرکزی، ارز مورد نیاز برای فعالان اقتصادی و هموطنان تامین می شود و با توجه به تراز مثبت ارزی کشور مشکلی از این بابت وجود ندارد.
رئیس کل بانک مرکزی گفته است که نرخ دلار در طی سال ۵ تا ۶ درصد تغییر خواهد داشت و دامنه تغییر آن بیشتر از این نخواهد بود؛
به عقیده سیف، تنها دو عامل قاچاق و انتقال سرمایه می تواند بر بازار ارز تاثیر داشته باشد و غیر از اینها مشکلی نداریم و این مدل جدید بانک مرکزی هم با نرخی که تعریف شده، جوابگو خواهد بود.
جلسات ستاد اقتصادی دولت برای هماهنگی دستگاههای اجرایی به طور منظم هر روز در دولت برگزار می شود و کمیته ای دائمی نیز در بانک مرکزی مستقر شده تا مسائل پیش بینی نشده را مدیریت کند.

تمامی حقوق مطالب برای وبسایت انرژی های تجدید پذیر محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع و شرعا حرام می باشد.
تمامی حقوق مطالب برای وبسایت قدرت گرفته از :
بک لینکس