آغاز بهره‎برداری ازخط لوله اتصال فازهای ٦ تا ٨ به پالایشگاه سوم پارس جنوبی
نویسنده : ، موضوعات : انرژی ، 4 ماه پیش ارسال شده

۱۲:۲۲۱۳۹۷/۳/۲۳

آغاز بهره‎برداری ازخط لوله اتصال فازهای ٦ تا ٨ به پالایشگاه سوم پارس جنوبی

خط لوله اتصال پالایشگاه فازهای ۴ و ۵ به فازهای ۶، ۷ و ۸ پارس جنوبی با انتقال روزانه ۳میلیون متر مکعب گاز ترش به بهره برداری رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، ظرفیت این خط لوله انتقال گاز ترش فازهای ۶ تا ۸ به پالایشگاه فازهای ۴ و ۵ پارس جنوبی، ۱۱ میلیون متر مکعب در روز است و در صورت نیاز به افزایش خوراک مصرفی با حداکثر ظرفیت، حدود ١٣ میلیون متر مکعب گاز ترش را به پالایشگاه فازهای مقصد انتقال می دهد.

خط لوله یاد شده باهدف پشتیبانی از سکوهای دریایی فازهای ۴ و ۵ پارس جنوبی، استفاده از ظرفیت های موجود در فازهای ۶ تا ۸ و توان شیرین سازی در پالایشگاه فازهای ٤ و٥ پارس جنوبی احداث و به بهره برداری رسیده است.

پروژه احداث خط لوله اتصال پالایشگاه فازهای ۴ و ۵ به فازهای ۶تا ۸ پارس جنوبی به طول ۱۷۰۰ متر و با کارفرمایی شرکت نفت و گاز پارس و از سوی شرکت صنعت سازه ثمین اجرایی شده است.

درحال حاضر بخش فراساحل فازهای ۴ و ۵ با ظرفیت برداشت روزانه ۵۶ میلیون متر مکعب گاز ترش از میدان پارس جنوبی درحال بهره برداری است.

شماره خبر:‌ ۷/۲۴۷۴۱


منبع: روابط عمومی شرکت نفت و گاز پارس

تمامی حقوق مطالب برای وبسایت انرژی های تجدید پذیر محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع و شرعا حرام می باشد.
تمامی حقوق مطالب برای وبسایت قدرت گرفته از : بک لینکس